Dişhekimlerinin CoVID-19 Hastalığı Farkındalığı Anket Çalışması

Dişhekimlerinin CoVID-19 Hastalığı Farkındalığı Anket Çalışması

Değerli Meslektaşım,

       Aşağıda linki bulunan  anket çalışması, Dişhekimlerinin SARS-CoV-2 virüsüne maruz kalmasına ilişkin risk değerlendirmesi ve bu virüsün neden olduğu COVID-19 hastalığına karşı alınması gereken önlemlerin farkındalığı ile ilgili bilgi, düşünce ve davranışlarının değerlendirilmesi amacıyla İzmir Katip Çelebi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından yürütülmektedir. Kaçınılmaz olarak aerosola maruz kalan Diş-hekimlerinin,  bu durumun enfeksiyon riski açısından ne anlama geldiğinin anlaşılması, enfeksiyon kontrolü ile ilgili önlemlerin geliştirilmesi açısından kritik önem taşımaktadır.

Anketimiz toplam 20 sorudan meydana gelmektedir. İlk olarak katılımcıların yaş, cinsiyet, dişhekimi olarak çalışma süresi gibi demografik bilgileri sorgulanacaktır. Daha sonra COVID-19 hastalığı bulaşma yolları ve klinik çalışma ortamında alınan tedbirlerle ilgili sorular yer almaktadır. Son olarak ise hekimin kaygı düzeyi ile ilgili soru bulunmaktadır.

       Araştırmaya katılımak gönüllülük esasına dayanmaktadır, anket formuna adınızı soyadınızı yazmanıza gerek yoktur. Elde edilecek olan bilgiler gizli kalacaktır ve sadece araştırma ve bilimsel amaçlar için kullanılacaktır. Çalışmaya katılmamayı tercih edebilir ve bırakmak istediğiniz yerde ankete son verebilirsiniz.
 

Anket linki:

 
Katılımınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.                                                               
       Pof. Dr. Dr. M. İrfan KARADEDE
    İKÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı
                                                                                               
Sorularla ilgili iletişim  Tel:0(232) 325 40 40

09.07.2020


Bu içerik 118 kez okundu.

DİĞER DUYURULAR